O nás

Rohálov bike team

 

O Rohálov bike teamu, povíme vám pohádku. Tak by mohl začínat příběh o začátku fungování nejmladšího spolku v Prusinovicích, který navzdory své krátké existenci zná dnes už každý.

 

Byla říjnová sobota, kdy spolu k jednomu stolu zasedli Lukáš Krejčí, Libor Pumprla a řekli si první nápad na nový tým. O 4 týdny později 17.11.2018 byla svolána zakládací schůze už v hojném počtu všech budoucích členů. Zde byly určeny stanovy týmu a následně představen návrh dresu. Svou premiéru už dnes známý dres si odbyl na domácí běžecké Rohálovské 10ce. Poprvé jsme zde mohli slyšet povzbuzování fanoušků a známou hlášku zarohálov, která donutí každého sportovce vyždímat své srdíčko. Hlavním cílem pro závodní tým je Král Hostýnek složený z Rohálovské 50ky, Drásala, Hostýnské 50ky a Rusavské 50ky. Tým podporuje účast na uvedených závodech a následně se na závěrečné schůzi vyhlašuje 3 nejlepší závodníky z týmu, kteří obdrží speciální trofej. Kromě závodů je tým aktivní i v pořádání akcí a setkání. Společné vyjížďky na uvítání a zakončení sezóny jsou vždy pohodovým projetím. Na pravidelných schůzí si každý přijde na své v jídle i pití. Závěrečná schůze nese vždy název Zarohálov plus ročník sezóny, který právě proběhl. Na schůzi je vždy super atmosféra. Jsou zde oceněny všechny děti a následně dospělým slavnostně předány speciální ceny. Již zmíněná trofej, Rohálovský čtverák, je opravdu masivní. Na trofej jsou vždy podle bodového hodnocení napsány 3 nejlepší závodníci a cena zůstane celý rok u nejlepšího z nich. V roce 2019 to byl Pavel Ptáček a v roce 2020 Kuben Gremlica. Žen v týmu si velmi vážíme, a kromě našeho obdivu mají vyrobenou stejnou trofej. V roce 2019 ji získala Alice Pumprlová a v roce 2020 Klára Podolová. Máme ještě jednu speciální trofej s názvem Zarohálov. Je to taková Rohálovská Nobelovka.
O jejím výherci rozhoduje týmové srdce. V roce 2019 ji vyhrál Jakub Janda, který svými běžeckými výkony doslova drtil soupeře. O rok později ji vyhrála Ivana Nedbalová za svou nekonečnou energii, kterou vnáší do týmu a jakékoliv akce. Je to právě ona, která přišla s nápadem BIKE Plesu. Tým následně pod jejím velením během 14 dní zorganizoval parádní akci, o které se dodnes povídá. Další skvělou myšlenkou je BIKE orienťák. Pod patronátem ho má samotný tvůrce nápadu Libor. Jako jediný sestavuje rozmístění stanovišť, na které má vždy dvojice ve složení dítě a dospělák dojet. Akce má za cíl ukázat dětem krásné spojení sportu s přírodou a rodičům vytvořit nezapomenutelný zážitek společné chvíle. Aby to celé bylo opravdu speciální, je na každém stanovišti připravené překvapení, ale o tom vám nebudeme více psát, protože to musíte zažít. Motivace dětí je pro nás celkově opravdu důležitá a snažíme se jim ukázat směr ke sportu a zdravému, spokojenému životu. Pomáhá nám k tomu i smajlík Rohálek, který nosí dětem štěstí. Hlavní týmové funkce jsou dnes v týmu rozděleny rovnoměrně. Libor Pumprla se stará o materiální zabezpečení týmu, Lukáš Krejčí vede závodní sekci týmu a Pavla Vybíralová se stará o sponzory a týmové účetnictví. Ale určitě to nejsou jen oni. Máme v týmu 52 super lidí, kteří tvoří jeden velký příběh Rohálova. Každý do týmu přináší své odhodlání, myšlenku, práci, vášeň a především radost. Díky tomu má znak Rohálova své srdce a myšlenka #zarohálov může být nesmrtelná.